GYIK
A tea hosszú és mozgalmas múltra tekint vissza és egy izgalmas és ízletes jövőt tudhat magáénak. Igy hát nem csoda, hogy a teával kapcsolatban sok érdekes és ízletes kérdés merül fel. A TEEKANNE szívesen megválaszolja kérdéseit és segít Önnek felfedezni ennek az aromás italnak a titkait
Azt a vékony réteget, ami a tea lehűlésekor a csésze szélén megjelenik és ami a teát homályossá teszi tea-krémnek hívjuk, és koffeinből, polifenolokból, proteinből, kalcium – és magnéziumsókból és a vizet keménnyé tevő ásványi anyagokból álló komplex vegyület képződése okozza. A levegő oxigénjének hatására nagyobb molekula szerkezetek jönnek létre, amelyek vízben nem oldódnak és kiválnak. Minél keményebb a víz (azaz minél több kalcium – és magnéziumsót tartalmaz), annál több vegyület képződik.
A vizet lágyító vízszűrők használata csökkenti ezen barnás lerakódások kialakulását.
Másik lehetőség a nagyon kemény víz lágyítására, hogy a vizet 2-3 perccel tovább forraljuk. Ezáltal a vízben lévő mész (kálciumkarbonát) oldhatatlanná válik és összegyűlik a kanna alján világos színű vízkő formájában.
Az adott régió vízkeménységét az illetékes vízművektől tudja megkérdezni. Mindenesetre ez a filmréteg nem befolyásolja a tea ízét és semmilyen hatása nincs az egészségre.
Ha egy ideje már használunk egy teáskannát, azon lerakódás alakul ki. Ennek a patina rétegnek nincs hatása a tea ízére és nem kell eltávolítani. Csupán ki kell öblíteni a teáskannát forró vízzel használat előtt és után. Soha ne tegyen mosószert a teáskannába.
A teát mindig jól lezárt edényben, hőforrástól távol, és abszolút száraz helyen tároljuk. A legideálisabbak a fém teatartók, a barna üvegből, vagy porcelánból készült tárolóedények. A műanyag tartókat nem ajánljuk. A tároló edényeket csak teák céljára szabad használni, hogy ne befolyásoljuk a teák finom ízét.
A ‚high tea‘ egy brit hagyomány, ami most kezd visszatérni. Ez egy délutáni tea, de annál több – szendvicseket, falatkákat, gyümölcs tortát és természetesen teát szolgálnak fel. High tea idején nem csak isznak, hanem esznek is.